lc-image
خربد و فروش خانه و دیگر املاک، در شیراز و سراسر ایران - حافظیه شیراز

اجاره آپارتمان در شهرهای پربازدید

در ژورنال آریامرز بخوانید

قرارداد اجاره و ۱۰ نکته مهمی که باید قبل از عقد قرارداد بدانید

قرارداد اجاره و ۱۰ نکته مهمی که باید قبل از عقد قرارداد بدانید

امروزه به دلیل افزایش قیمت مسکن و نوسان قیمت­ها بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به جای خرید مسکن آن را اجاره کنند. در فرایند عقد قرارداد اجاره مسکن، موارد متعددی وجود دارد; که باید قبل از اقدام به هر کار این موارد را بررسی کرد. از آنجایی که اجاره مسکن در سال­های اخیر فرایند رو به رشدی داشته است و تعداد مستاجرها بیشتر شده است; پس آگاهی از قوانین اجاره مسکن هم برای صاحبان ملک و هم برای مستاجر ضروری است.

مستاجر در خانه اجاره ای، خرابی‌های معمول و مجاز

مستاجر در خانه اجاره ای، خرابی‌های معمول و مجاز

چند وقت است به عنوان مستاجر در خانه اجاره ای خود سکونت دارید؟ یک ماه؟ یک سال؟ آیا می‌توانید به خاطر آورید که در هنگام ورود، هر چیز دقیقا در چه وضعیتی بوده است؟ انتظار می‌رود که در طول سکونت شما، بعضی از اشیا به مرور آسیب ببینند. اما این اشیا شامل چه چیزهایی می‌شوند؟
دانستن این که چه مواردی از فرسودگی وسایل ناشی از استفاده می‌شوند و چه مواردی نه، در هنگام تخلیه خانه بسیار ضروری است. در اینجا، علت اهمیت آن و مواردی که در این مقوله جای می‌گیرند را توضیح‌ می‌دهیم.

اجاره خانه و آپارتمان، اجاره نامه و تجربه اولین اجاره نشینی

اجاره خانه و آپارتمان، اجاره نامه و تجربه اولین اجاره نشینی

اجاره خانه و آپارتمان و رفتن به اولین ملک اجاره‌ای می‌تواند یک تجربه هیجان‌انگیز و در عین حال، دلهره‌آور باشد. مطمئناً چیزهای زیادی است که باید به آن‌ها فکر کنید. از اطمینان حاصل کردن راجع به انتخاب خانه مناسب تا دانستن این که چگونه از حقوق خود به عنوان مستاجر دفاع کنید. پس کسب اطلاعاتی مفید درباره نحوه پیدا کردن خانه ایده‌آل، حقوق و مسئولیتهای خود به عنوان مستاجر و کارهایی که باید بلافاصله پس از ورود به خانه انجام دهید از اهمیت زیادی برخوردار است.